(05.07.2008) Moje choroby i szanse ich wyleczenia - lek. med. Przemysław Pala

Szanowny Panie Doktorze,
Piszę do Pana ponieważ słyszałam o niewiarygodnych wprost, uzdrowieniach Po przejściu na żywienie optymalne. W tym modelu żywienia ujrzałam dla siebie ostatnią deskę ratunku. Tak jak każdy, tak I ja mam pewne obawy ze względu na mnogość moich schorzeń. Jestem Po usunięciu pęcherzyka żółciowego w 1992 roku. Czy taką ilość tłuszczów będę w stanie strawić?
Do 1971 roku (27 lat) jestem leczona z powodu bezsenności, wszystkimi możliwymi środkami nasennymi I psychotropowymi – bez skutku. Wszystkie te środki przestały na mnie działać nasennie. Zaczął się pojawiać niepokój, lęki w nocy, napady gorąca, zaburzenia rytmu serca, odruchy wymiotne, nudności, wypróżnienia. Prawie całą noc chodziłam Po pokoju. Lekarz stwierdził, że był u mnie pobudzony układ wegetatywny. Czy stosując żywienie optymalne mogłabym kiedyś odstawić leki I spać chociaż trochę naturalnie? Czy poradzę sobie przez te dwa tygodnie? Bezsenność jest przyczyną powstawania wciąż nowych chorób. Następnym moim schorzeniem jest puste siodło tureckie. Przysadka przyparta do DNA o wklęsłym zarysie. Tak było przez lata ale w październiku 2007 stwierdzono, że niedoczynny staje się przedni płat. Niski poziom ACTH, co owocuje zaczynającą się niedoczynnością nadnerczy. W czasie dnia mam okresy osłabienia, znużenia I chyba hipoglikemii reaktywnej, poposiłkowej. Mdleją MI nogi, trudno MI wchodzić Po schodach, jechac rowerem itp. Mam jeszcze niedoczynność tarczycy. Podwyższony poziom PTH, który raz jest podwyższony, raz nie, podwyższony poziom Ca we krwi. Rozumiem, że organizm MI się zupełnie rozregulował, brak niektórych mikroelementów, Czy DA się to opanować?
Choruję na chorobę wrzodową żołądka chociaż ostatnia gastroskopia była lepsza. Brak czynnika Castla, podwyższony nieznacznie poziom kwasu moczowego.
Mam dolegliwości bólowe w stawach skokowych, biodrowych, śródręczu, kręgosłupie. Mam też zaburzenia rytmu serca jak dłużej nie śpię. Dokucza MI także uchyłkowatość jelit. Przepuklina rozworu żołądka. Wypadają MI bardzo włosy, bardzo wcześnie posiwiałam, mam zmiany skórne na dłoniach I paznokciach.
Z jakich moich schorzeń mogłabym się wyleczyć Po przejściu na żywienie optymalne? Czy nadaję się do leczenia? Przepraszam za to, że trochę się medycznie wymądrzałam, byłam pielęgniarką I trochę poczytałam ale moja wiedza nie jest dogłębna I uporządkowana. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Z poważaniem
Zdzisława Sz.


Szanowna Pani,
Wszystkie Pani dolegliwości I choroby spowodowane są czynnikami ekologicznymi, czyli wpływem środowiska zewnętrznego. Prawdopodobnie żaden z problemów nie ma podłoża genetycznego I w związku z tym istnieje możliwość pozbycia się większości schorzeń. Głównym czynnikiem środowiskowym jest dla człowieka sposób odżywiania, a nie jak się może wydawać klimat, jakość wody, czy zanieczyszczenie powietrza. Każdy z nas zjada w ciągu całego życia kilkadziesiąt ton pokarmów, które musi przetworzyć, pozyskać z nich energię, surowce budulcowe, a odpadki zutylizować I pozbyć się substancji toksycznych. W zależności do tego co jemy nasz organizm jest narażony na rożnego rodzaju obciążenia. Jeżeli człowiek spożywa dokładnie to do czego jest przystosowany, to wszystkie szlaki metaboliczne funkcjonują bez zakłóceń I osobnik pozostaje zdrowy. Im bardziej żywienie odbiega do naturalnego, tym większe będzie ryzyko wystąpienia zaburzeń metabolizmu, czyli układu zasilania człowieka. Wystąpienie defektów metabolicznych szybko doprowadzi do zaburzeń układu kontroli, którymi są układ wegetatywny I hormonalny. Po pewnym czasie rozwijają się dolegliwości związane z nieprawidłową strukturą tkanek I narządów, które ulegają szybszemu zużyciu I niszczeniu na skutek nieprawidłowego ich użytkowania.
W Pani przypadku mamy do już do czynienia zarówno z chorobami o tle funkcjonalnym, wegetatywnym jak I morfologicznym.
Do tych ostatnich należy uchyłkowatość jelita, przepuklina rozworu przełykowego, choroba wrzodowa, zwyrodnienie stawów, wypadanie włosów oraz jatrogenny defekt czyli brak pęcherzyka żółciowego. Chorobami układów kontrolnych są silna nerwica (bezsenność jest jedynie jej objawem, a nie oddzielną jednośtką chorobową) I zaburzenia hormonalne.
Całe dotychczasowe leczenie w Pani przypadku ukierunkowane było na zwalczanie objawów różnych chorób, bez usuwania ich przyczyny. Jeżeli nie zmieniły się czynniki oddziaływujące na pani organizm, to choroby będą postępować nadal, a środki farmakologiczne będą tracić z czasem swoją siłę oddziaływania. Bez wyeliminowania czynników sprawczych niemożliwe jest wyleczenie z żadnej choroby. Trywializując można by powiedzieć, że nie pomogą żadne kremy na otarcia, jeżeli będziemy nosić blieliznę z papieru ściernego.
Żywienie optymalne doktora Kwaśniewskiego jest właśnie metodą naturalnego zaopatrzenia organizmu w energię I środki budulcowe. W diecie tej tłuszcz jest podstawowym paliwem, a wysokowartościowe białka umożliwiają regenerację tkanek. Do tej pory Pani kuchnia oparta była na produktach mącznych, ziarnistych, owocach I małych ilościach chudego mięsa.
Po zastosowaniu diety optymalnej do razu zmienia się metabolizm organizmu, co odczuwa się zazwyczaj jako poprawę funkcji przewodu pokarmowego, szybką stabilizacją poziomu glukozy we krwi I mniejszą męczliwością u ludzi chorych. Uregulowanie funkcji metabolicznych skutkuje naprawieniem systemu kontroli najpierw wegetatywnej, a następnie hormonalnej, chociaż w przypadku cukrzycy jest odwrotnie. Po dłuższym czasie stosowania diety dochodzi do regeneracji uszkodzonych narządów. Najszybciej przebudowują się tkanki miękkie dobrze ukrwione, a najwolniej te, które pozbawione są naczyń krwionośnych np. chrząstka. Na pierwsze pozytywne zmiany Po zastosowaniu żywienia optymalnego nie trzeba długo czekać, widać je czasem już Po 7-10 dniach, natomiast na pełną przebudowę organizmu trzeba czekać do kilku lat, w zależności do wieku I stanu organizmu. Zdarza się oczywiście, że pewne choroby czy dolegliwości nie ustępują I jest to spowodowane najczęściej całkowitym zniszczeniem jakiegoś organu.
Trudno jest jednoznacznie, precyzyjnie powiedzieć czy I w jakim czasie pozbędzie się Pani wszystkich dolegliwości. Na pewno odczuje Pani poprawę już w pierwszych dniach stosowania diety.
W celu przyśpieszenia ustępowania dolegliwości można zastosować u Pani prądy selektywne, które pomogą prawdopodobnie znacznie zmniejszyć objawy nerwicowe, które w tej chwili wysuwają się na czoło problemów. Za pomocą zabiegów szybko pozbędzie się też Pani dolegliwości bólowych większości stawów I zaburzeń gastrycznych jeżeli takie występują. Proponuję Pani zapoznać się z zasadami żywienia optymalnego I szybko dołączyć do grona tysięcy zadowolonych pacjentów.
Lek. P. Pala Arkadia LIdo Jastrzębia Góra.

P.S Nie trzeba w ogóle przejmować się brakiem pęcherzyka, ponieważ nie bierze on udziału w wytwarzaniu żółci, a jedynie ją gromadzi, Po cholecystectomii jej produkcja nie ulega zmianie.