Leczenie kręgosłupa, a właściwa dieta

Leczenie kręgosłupaZwyrodnienie kręgosłupa i problemy ze stawami to schorzenia dotykające sporej grupy osób po 40 roku życia. Na ból kręgosłupa lędźwiowego skarżą się nawet młodzi ludzie. Bardzo rzadko lekarzom udaje się zdiagnozować źródło bólu i zniwelować jego natężenie. Stosowane w takich przypadkach leki przeciwbólowe poważnie obciążają wątrobę i cały organizm. Tymczasem statystyki pokazują, że w leczeniu bólu kręgosłupa, oprócz ćwiczeń, znakomite rezultaty przynosi dieta optymalna doktora Jana Kwaśniewskiego. Pacjenci stosujący się do jej reguł, już po niedługim czasie zauważają poprawę kondycji stawów i układu kręgowego. Odstawienie leków przeciwbólowych jest możliwe w czasie nawet 10-20 dni. Jak to się dzieje? Stosowanie optymalnego żywienia w chorobach stawów i kręgosłupa, dzięki odpowiedniemu zaopatrzeniu w białka z grupy kolagenowych, umożliwia przebudowę chrząstek i ustąpienie dolegliwości bólowych.

Leczenie kręgosłupa prądem

Świetnym uzupełnieniem zrównoważonej diety jest leczenie kręgosłupa prądem selektywnym (zabiegi te przeprowadzane są zależnie od kondycji pacjenta ok. 10-15 razy po 10-20 minut, w wyjątkowych sytuacjach po 0,5h) oraz polem magnetycznym. Aparat prądów selektywnych opracowany przez Kwaśniewskiego uzyskał pozytywne opinie podczas wielu badań. Leczenie bólu kręgosłupa (również lędźwiowego) prądem to tylko jedno z kilku możliwych zastosowań, ponieważ prądy selektywne, w zależności od rodzaju prądu i obszaru, na który są aplikowane, mogą mieć bezpośredni wpływ na:
- mięśnie prążkowane,
- mięśnie gładkie narządów wewnętrznych,
- naczynia krwionośne,
- nerwy obwodowe,
- centralny układ nerwowy,
- układ wegetatywny.

W celu uzyskania oczekiwanych efektów leczniczych należy na ogół przeprowadzić 10 zabiegów trwających po 30 minut lub 15 zabiegów trwających po 20 minut. Poprawa z reguły jest widoczna już po kilku pierwszych zabiegach, dlatego leczenie bólu kręgosłupa (również lędźwiowego) prądem cieszy się coraz większą popularnością.

Hirudoterapia – profesjonalne leczenie pijawkami

Zabiegiem korzystnie wpływającym na cały układ kręgowy jest też hirudoterapia. Hirudoterapia to metoda lecznicza, która jest znana człowiekowi od zarania dziejów, a pierwsze odnotowane przypadki jej stosowania pochodzą z malowideł ściennych starożytnego Egiptu. Do hirudoterapii wykorzystuje się kilkanaście różnych gatunków pijawek – na chwilę obecną są to przede wszystkim osobniki hodowane w sterylnych warunkach, chociaż w niektórych krajach pozyskuje się też dzikie gatunki. Dzięki hirudoterapii możliwe jest nie tylko leczenie bólu kręgosłupa, ale także:

  • paradontozy,
  • choroby zwyrodnieniowej stawów,
  • choroby niedokrwiennej serca.